Hasło: rutyna kluczem do sukcesu w życiu?
Po pierwsze praca, kalendarz, spotkania, maile. Po drugie seryjne obowiązki, ten same powtarzalne praktyki w domu. Dla wielu, takie życie kojarzy się często ze służbą w armii, z robotem sterowanym pilotem czy z przysłowiowym „Dniem Świstaka”. Faktycznie, poddanie się powtarzalnym, zaplanowanym czynnościom, może wydawać się nudną, nieprzyjemną rutyną. Czy jest tak na pewno? Dlaczego niemalże każdy znany nam przedsiębiorca, twórca, właściciel świetnie prosperującej firmy czy celebryta obsypany nagrodami, podąża za swoją codzienną rutyną. Hasłem “rutyna kluczem do sukcesu w życiu”.
"Dyscyplina to wolność"
Na przykład tak twierdzi emerytowany komandos Navy Seal John Gretton „Jocko” Willink. Autor książki z 2017 roku wydanej pod tytułem: „Discipline Equals Freedom”, przez chwilę na liście Best Sellers The New York Times.
Wolność a rutyna
Otóż wolność błędnie rozumiana jest jako bunt przeciwko wszystkiemu, co wymusza na nas podejmowanie, niekoniecznie, popularnych i wygodnych decyzji oraz czynności w danym miejscu i czasie.
Jak wiele razy spóźniliście się do pracy, tracąc czas i nerwy na dobór odpowiedniego stroju tuż przed wyjściem?
Może ominął Was awans w pracy. Przecież nie było czasu na dokształcenie się, zdobycie nowych umiejętności, na rozwój zawodowy.
Od jak długiego czasu, relacje między Wami są obojętne, brakuje tej iskierki, która była na początku.
Wygląda na to, że jedyną Twoją codzienną rutyną jest…narzekanie na wszystko co Cię otacza.
Codzienna rutyna kluczem do sukcesu, zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym
Na pewno wymaga przede wszystkim ciągłej pracy nad sobą, przewidywania i przeciwstawiania się potencjalnie negatywnym sytuacjom. Co więcej to także nauka planowania, samodyscypliny. Ponadto, rutyna to kontrola nad własnym życiem. Po tym, kto jak nie my, mamy możliwość zmiany naszych przyzwyczajeń, wdrażania coraz to lepszych rozwiązań w naszą rzeczywistość oraz usuwanie tych zbędnych, niepotrzebnych. Podsumowując krótko: to jest właśnie to co nazywamy wolnością.
Dobra praktyka
Zablokuj ten czas w kalendarzu, ustaw przypomnienie, naucz się nowej rutyny. Ponoć człowiek zapamiętuje ją po około 30 dniach stosowania.