Porady dla nowych managerów

  • 15 sierpnia 2020 /
porady-dla-nowych-managerow-manager
Porady dla nowych managerów

Dla każdego nowego managera, przejęcie nowych obowiązków czy początki samodzielnego zarządzania zespołem, to zawsze spore wyzwanie, często dodatkowy stres, ale również i pozytywna adrenalina. Brak doświadczenia na początku kariery managerskiej, natłok pracy (szczególnie na początku nowego rozdziału w karierze zawodowej np. przy przejmowaniu obowiązków od odchodzącego kierownika), rosnące ciśnienie na coraz to lepsze wyniki oraz kolejka pukających do drzwi pracowników zespołu, którzy na wieść o zmianie managera, chętnie przekażą gratulacje osobiście, próbując przy tym wspomnieć o podwyżce, która przecież już im się dawno należała.

W tworzeniu codziennej rutyny, w pracy jako manager, warto od początku trzymać się pewnych zasad, które pomogą przejść przez pierwszy trudny okres wdrożenia się w zarządzanie zespołem (szczególnie dla kierowników obejmujących team, z którego się wywodzą), zbudowania silnej pozycji, budzącej respekt – podobnej do tej, jakim darzony jest manager o bogatszym doświadczeniu i dłuższym stażu.

Ten kto nie popełnia błędów, ten nie idzie do przodu – pod warunkiem, że na tych błędach się uczy. Praca z ludźmi, często w atmosferze stresu, notorycznego uskarżania się na brak czasu, setkach maili i spotkań, szybkich decyzji – to fabryka pomyłek, niestety powtarzających się często.

…a już na pewno pomoże Ci uniknąć wielu niejasnych i nieprzyjemnych sytuacji (…tak, zbudowane na faktach i doświadczeniu przy popełnianiu tych błędów, kolejność jest zupełnie przypadkowa).

Porad dla nowych managerów
0
Zarowka pomysl

Dobra praktyka

Ucz się od najlepszych, znajdź mentora, podpatruj innych, doświadczonych managerów, a przede wszystkim pytaj i proś o regularny feedback!

Tagi: , ,
  • 1423
  • 1