Czas na regularny spacer i więcej ruchu

  • 11 lutego 2019 /
Czas na regularny spacer i więcej ruchu
Czas na regularny spacer i więcej ruchu

Czas na regularny spacer i więcej ruchu. Do dzieła!

Regularny spacer pobudza kreatywne myślenie, poprawia nastrój, pomoże w walce z nadwagą, reguluje ciśnienie i pracę serca. Dlatego czas na regularny spacer i więcej ruchu! To wreszcie czas na zmiany w Twoim życiu!

Oto kilka szybkich porad, jak wdrożyć nową rutynę i wzbogacić swój dzień.

 

  1. Po pierwsze rano, przed śniadaniem, idź do osiedlowego sklepu po małe zakupy lub świeże pieczywo do pobliskiej piekarni.
  2. Następnie wzbogać swój poranek o gimnastykę w domu lub na świeżym powietrzu.
  3. Spacerkiem do pracy to ciekawy pomysł. Jeśli korzystasz z komunikacji miejskiej, wysiądź 1-2 przystanki wcześniej.
  4. Po raz kolejny oglądasz „Titanica” w telewizji? Blok reklamowy może trwać około 12 minut (wg ustawy). Dodając do tego stosowane nagminnie tricki, w postaci wstawek z autopromocji, wydłużają ten czas jeszcze bardziej. Wykorzystaj ten czas i idź na spacer po osiedlu.
  5. Znajdź kogoś kto pójdzie z Tobą na spacer. W grupie raźniej (posiadacze psa nie mają wyboru, wyprowadzanie swojego pupila to odpowiedzialność każdego dnia, ale także świetny sposób na zbudowanie rutyny. Pies pomoże Ci zadbać o swoje zdrowie!).
  6. Wyjdź z dziećmi z domu, jeszcze będą miały czas, aby pobawić się Twoim tabletem.
  7. Zabierz drugą połowę na randkę, romantyczny spacer to znakomity dodatek!
  8. Wreszcie, jedź do parku, lasu – spędź trochę czasu z naturą.

Na co czekasz? Do dzieła!

Podsumowując bądź aktywny, licz kroki w telefonie, smartwatchu, chodź więcej i częściej – coraz lepsze statystki w Twojej aplikacji działają motywująco.

Zarowka pomysl

Dobra praktyka

Praca siedząca, przed ekranem komputera, 5 dni w tygodniu, co najmniej 8 godzin dziennie? Taki tryb nie wpływa dobrze na ogólne sampoczucie (nie tylko to fizyczne związane z zastygłym - w jednej pozycji - kręgosłupem). Rób przerwy po każdej godzinie pracy przed biurkiem. Wstań, przejdź się po biurze, napij się kawy na innym piętrze lub kup ją w kawiarni naprzeciwko biura. Przede wszystkim pomaga to w oczyszczeniu umysłu, zwalczaniu stresu...czy przemyśleniu e-maila, który jeszcze nie został wysłany.