Ścielenie łóżka rano – początek reakcji łańcuchowej

  • 5 lutego 2019 /
scielenie lozka rano
Ścielenie łóżka rano

Ścielenie łóżka rano na "dzień dobry"

To pierwszy mały sukces na dobry początek, dzięki któremu rozpoczniesz nową reakcję łańcuchową. Twój dzień zacznie się inaczej niż wszystkie (nawet jeśli wstaniesz lewą nogą!). Ścielenie łóżka rano stanie się Twoją nową, szybką rutyną.

Wydaje się banalne, co nie?

Dzięki tej prostej rutynie, zwiększysz swoją produktywność. Przecież już od samego rana trzymasz się nowej, ustalonej reguły. Twoje pierwsze zadanie zostało wykonane i masz ochotę na więcej. Zacznij nowy dzień i wyjście do pracy z zupełnie innym nastawieniem. Momentalnie zauważysz spadek stresu i napięcia – szczególnie jeśli czeka Cię kilkanaście wyjątkowo ciężkich godzin. Innymi słowy, dzięki tej prostej czynności ćwiczym samodyscyplinę. Ponadto, zawsze to jakiś ruch i dobre ćwiczenia fizyczne o poranku.

Ścielenie łóżka rano a poczucie dumy

Jeśli każdego ranka pościelisz swoje łóżko, wykonasz pierwsze zadanie tego dnia. Da ci to małe poczucie dumy i zachęci cię do wykonania kolejnego zadania, a także następnego. Pod koniec dnia to jedno wykonane zadanie przerodzi się w wiele ukończonych zadań. Pościelone łóżko wzmocni również fakt, że małe rzeczy w życiu mają znaczenie„.

 

William McRaven Admirał Marynarki Wojennej USA – takimi słowami do studentów University of Texas zwrócił się w trakcie swojego przemówienia.

Pamiętaj!

Podsumowując, bądźmy szczerzy: nie ma nic gorszego niż powrót do domu, po ciężkim dniu – do pokoju, gdzie pół kołdry leży na podłodze, a Ty nie możesz doliczyć się wszystkich poduszek. Taki widok nie uszczęśliwia. Co więcej otoczenie, w którym śpimy, czy pracujemy, ma ogromny wpływ na to jak się czujemy. Z pewnością nie ma nic lepszego, niż ułożenie się do snu w idealnie pościelonym łóżku!

Zarowka pomysl

Dobra praktyka

Niektórzy kontynuują praktykę z dala od domu, nawet w hotelu, w którym się zatrzymali.