Poranna gimnastyka w mniej niż 15 minut

  • 12 lutego 2019 /
Poranna gimnastyka w mniej niż 15 minut
Poranna gimnastyka

Poranna gimnastyka w mniej niż 15 minut

Nie musisz poświęcać 30 minut czy nawet 15 na codzienny rozruch, rozpoczęcie dnia od rozkręcenia swojego organizmu, do startu w nowy ekscytujący dzień, pełen energii i zadowolenia. Rozwiązeniem jest poranna gimnastyka w mniej niż 15 minut!

Na dobry początek

Zacznij od małego zestawu ćwiczeń, np. 10 pompek i 20 przysiadów. Ważne, aby robić to regularnie, każdego dnia, tak abyś pamiętał o nowej rutynie. Stopniowo zwiększaj ilość wykonywanych ćwiczeń (np. rozciągając poszczególne partie ciała, brzuszki, pajacyki) oraz ich powtórzenia.

[amazon_auto_links id="6433"]

Kilka pomocnych zasad

  1. Po pierwsze, koniecznie ćwiczenia muszą być wykonywane natychmiast po przebudzeniu.
  2. Po drugie, postaraj się aby jedno z ćwiczeń miało jakiś „wybuchowy efekt”. Na przykład pompki z przyklaśnięciem – podniosą cieśnienie krwi i pozytywnie wpływną na późniejszy metabolizm.
  3. Następnie, pamiętaj o dodaniu ćwiczenia rozciągającego Twoje mięśnie.
  4. Dostosuj zestawy ćwiczeń do swoich możliwości ale także do tego czy ćwiczenia są dla kobiety czy mężczyzny.
  5. Najważniejsze – nie dłużej niż „tytułowe” 15 minut!

Sprawdź najbardziej popularne i efektywne zestawy ćwiczeń na każdy poranek. Pamiętaj, na początu najważniejsze jest to, jak regularnie ćwiczysz. Przede wszystkim: regularność! Efekty i lepsze samopoczucie przyjdą same! 

Poranna gimnastyka - efekt "uboczny"

Po paru dniach czy tygodniach, zobaczysz pierwsze efekty – robisz więcej pompek niż kiedykolwiek? Co więcej, masz więcej siły? Czujesz się bardziej „naelektryzowany”, zadowolony? To jest właśnie „uboczny” efekt Twojego nowego „rozpoczęcia”. Wypuszczane wraz z porannym rozruchem endorfiny, wpływają pozytywnie na nasz organizm. Może to być również świetny początek regularnej, krok po kroku, przygody z siłownią czy fitnessem.

Zarowka pomysl

Dobra praktyka

Dodaj każdą małą rutynę Twojego dnia i odhaczaj wykonane zadanie (z pomocą przyjdzie aplikacja Wunderlist). Poczujesz się dużo lepiej nie tylko fizycznie, po miesiącu Twoja nowa rutyna "wejdzie Ci w krew" bez żadnych przypominajek.