Poranna gimnastyka w mniej niż 15 minut

  • 12 lutego 2019 /
Poranna gimnastyka w mniej niż 15 minut
Poranna gimnastyka

Poranna gimnastyka w mniej niż 15 minut

Nie musisz poświęcać 30 minut czy nawet 15 na codzienny rozruch, rozpoczęcie dnia od rozkręcenia swojego organizmu, do startu w nowy ekscytujący dzień, pełen energii i zadowolenia. Rozwiązeniem jest poranna gimnastyka w mniej niż 15 minut!

Na dobry początek

Zacznij od małego zestawu ćwiczeń, np. 10 pompek i 20 przysiadów. Ważne, aby robić to regularnie, każdego dnia, tak abyś pamiętał o nowej rutynie. Stopniowo zwiększaj ilość wykonywanych ćwiczeń (np. rozciągając poszczególne partie ciała, brzuszki, pajacyki) oraz ich powtórzenia.

Kilka pomocnych zasad

  1. Po pierwsze, koniecznie ćwiczenia muszą być wykonywane natychmiast po przebudzeniu.
  2. Po drugie, postaraj się aby jedno z ćwiczeń miało jakiś „wybuchowy efekt”. Na przykład pompki z przyklaśnięciem – podniosą cieśnienie krwi i pozytywnie wpływną na późniejszy metabolizm.
  3. Następnie, pamiętaj o dodaniu ćwiczenia rozciągającego Twoje mięśnie.
  4. Dostosuj zestawy ćwiczeń do swoich możliwości ale także do tego czy ćwiczenia są dla kobiety czy mężczyzny.
  5. Najważniejsze – nie dłużej niż „tytułowe” 15 minut!

Sprawdź najbardziej popularne i efektywne zestawy ćwiczeń na każdy poranek. Pamiętaj, na początu najważniejsze jest to, jak regularnie ćwiczysz. Przede wszystkim: regularność! Efekty i lepsze samopoczucie przyjdą same! 

Poranna gimnastyka - efekt "uboczny"

Po paru dniach czy tygodniach, zobaczysz pierwsze efekty – robisz więcej pompek niż kiedykolwiek? Co więcej, masz więcej siły? Czujesz się bardziej „naelektryzowany”, zadowolony? To jest właśnie „uboczny” efekt Twojego nowego „rozpoczęcia”. Wypuszczane wraz z porannym rozruchem endorfiny, wpływają pozytywnie na nasz organizm. Może to być również świetny początek regularnej, krok po kroku, przygody z siłownią czy fitnessem.

Zarowka pomysl

Dobra praktyka

Dodaj każdą małą rutynę Twojego dnia i odhaczaj wykonane zadanie (z pomocą przyjdzie aplikacja Wunderlist). Poczujesz się dużo lepiej nie tylko fizycznie, po miesiącu Twoja nowa rutyna "wejdzie Ci w krew" bez żadnych przypominajek.