Nie trać czasu w drodze do pracy

  • 6 lutego 2019 /
Nie trać czasu w drodze do pracy
Nie trać czasu w drodze do pracy

Nie trać czasu w drodze do pracy stojąc w korkach

Od lat największe polskie miasta znajdują się w czołówce najbardziej zakorkowanych miast na świecie. Co więcej, Polacy średnio spędzają około 40 minut dziennie w drodze do pracy. Są tacy, dla których to nawet ponad 2h. Jeździmy samochodem, komunikacją miejską, rowerem – Ci bardziej szczęśliwi spacerkiem. Nie trać czasu w drodze do pracy, tym bardziej jeśli nie da Ci się uniknąć korków.

Zainwestuj w to co tracisz

Po pierwsze, wykorzystaj ten czas na naukę, na poznanie historii ludzi, którzy odnieśli sukces („od zera do milionera”). Po drugie, ucz się języków, słuchaj przydatnych porad jak otworzyć i prowadzić swój własny biznes. Dowiedz się jak radzić sobie z trudnym pracownikiem w zespole, jak robić więcej przy mniejszych nakładach.

Słuchaj podcastów i nie trać czasu w drodze do pracy czy domu

Przede wszystkim podcasty w drodze do pracy – to najlepiej zainwestowany czas, który do tej pory traciłeś, stojąc w długim korku czy jadąc 30 minut w tramwaju.

 

Dlatego zostaw słuchanie muzyki, na relaks w domu, czas z bliskimi czy weekend. Zamień ją na podcast o arkanach ekonomii, psychologii czy po prostu wsłuchaj się w piękną opowieść o dalekich podróżach. Najważniejsze: niech to stanie się Twoją codzienną rutyną przed i po pracy.

Garść "ciekawych" informacji:

Firma TomTom w połowie 2019 roku przygotowała raport najbardziej zatłoczonych miast świata. Jak na tle innnych wypadają największe polskie miasta?
  • Łódź (15), Kraków (26) i Poznań (33) to trzy najbardziej zakorkowane miasta w naszym kraju (TOP50 na świecie!)
  • W 2 z 14 sklasyfikowanych polskich miast, ruch drogowy – a co za tym idzie także korki – nie uległ zmianie. W pozostałych zatory nieco wzrosły
Zarowka pomysl

Dobra praktyka

Słuchanie podcastów w obcym języku, wspomaga jego utrwalenie i wzbogaca nasze słownictwo. Może przynieść wiele korzyści w naszym rozwoju osobistym, awansie czy pomoże w zmianie pracy. Ta sama metoda dotyczy oczywiście czytania.