Nauka języka obcego z lodówką!

  • 5 lutego 2019 /
Nauka języka obcego z lodówką
Nauka języka obcego

Nauka języka obcego - w trochę inny sposób

Nauka języka obcego: począwszy od wyspecjalizowanych szkół, indywidualnych korepetycji (też polecamy!), czy kursów online. Aż po „czyniące cuda” okulary VR do przyswajania sobie obcych słówek (hm…). Jest wiele „ciekawych” sposobów.

Czego nam potrzeba?

W nauce języka, jedno jest pewne: rutyna, powtarzalność, regularność. Większość z dostępnych metod przyniesie sukces, jeśli te cechy pojawią się w naszej pracy.  

 

Jest to nieco trudniejsze, jeśli jesteśmy samoukami. Bez z góry ustalonych (i opłaconych!) godzin w szkole językowej czy odwiedzinach native-speaker’a, gdzie mamy dużo więcej do „stracenia” niż tylko czas, który przecież moglibyśmy poświęcić na przykład na oglądanie ulubionego serialu.

Nauka języka obcego w...kuchni

Z pomocą w ustaleniu naszej nowej rutyny i walkę ze „słomianym zapałem” przychodzi…lodówka. Przecież zdarza nam się zaglądać do niej często i o różnych porach.

 

Przygotuj zestaw nowych słówek, całych zdań, rozmówek na spisanej lub wydrukowanej kartce. Śmiało możesz użyć do tego tzw. stickies – karteczki samoprzylepne. Umieść je na lodówce. Od teraz, przygotowując śniadanie, obiad czy kolacje (a może podjadając w trakcie dnia) będzie można regularnie przyswajać to, co się na nich znajduje.  

A na koniec...

Następnie wrzuć przypominajkę (np. raz w tygodniu) do kalendarza i przygotuj kolejny zestaw nowych słówek, całych zdań itd. Stwórz nową, pozytywną rutynę! Co jakiś czas wracaj do „przerobionych” zestawów. Odśwież swoją wiedzą i utrwal poznane wcześniej nowe słowa i zwroty. Nauka języka obcego nigdy nie była taka łatwa!
Zarowka pomysl

Dobra praktyka

Polecamy też drzwi wyjściowe z domu! Może szybka powtórka nowych słówek przed wyjściem do kina? Sprawdź też darmowe aplikacje na telefon, dzięki którym nauka języka będzie przyjemna, regularna i na "wyciągnięcie ręki".