Jak zacząć regularnie ćwiczyć na siłowni?

  • 12 lutego 2019 /
Jak zacząć regularnie ćwiczyć na siłowni?
Jak zacząć regularnie ćwiczyć?

Jak zacząć regularnie ćwiczyć na siłowni?

Ciężko zmusić się do nowej praktyki, jaką są regularne ćwiczenia w domu. Jeszcze trudniej zebrać się, szczególnie w zimny deszczowy wieczór, tuż po ciężkim dniu w pracy i udać się na siłownię. A te, rosną jak grzyby po deszczu, kusząc nas „targetowaną” reklamą, sponsorowanymi kontami seksownych celebrytów, wreszcie kultem boskiego ciała i chęci wyglądania jak nie jedna modelka czy model. A więc jak zacząć regularnie ćwiczyć na siłowni czy nawet w domu?

Budowanie rutyny

Większość takich historii, zapoczątkowana z wielkim entuzjazmem i zapałem, kończy się niestety tuż po wygaśnięciu pierwszego, miesięcznego abonamentu.

Przecież 3 czy 4 razy w tygodniu to za dużo czasu, a bez poświęcenia nie będzie wyników.

 

Pamiętaj, zbudowanie „akceptowalnej” przez Ciebie sylwetki, zrzucenie paru kilogramów wymaga czasu, regularności, odpowiedniej diety i samozaparcia – czyli: zbudowania rutyny.

Krok po kroku, czyli jak zacząć regularnie ćwiczyć

Na początek podejdź do tematu spokojnie, nie buduj nieosiągalnych planów, nie stawiaj przed sobą himalajskich celów.

 

Po prostu zacznij od jednego dnia w tygodniu! Zaplanuj go. Jeden dzień w tygodniu, którego nie opuścisz i pojawisz się na siłowni, fitnessie czy basenie. Stopniowo dodawaj kolejny dzień do swojego tygodniowego grafiku. Taka prosta taktyka na pewno pomoże w „złapaniu bakcyla”, a właśnie o to w tym chodzi, pomogą Ci w tym, wyzwalane podczas ćwiczeń fizycznych, endorfiny.

 

Uwierz nam, wrócisz po więcej!

Pamiętaj o motywacji

Po pierwsze określ swój cel, gdzie dokładnie chcesz być i kiedy Spróbuj sesji grupowych na siłowni czy fitness – wszyscy wzajemnie się motywują. A jeśli nie przedpadasz za tłokiem, sprawdź ofertę treningów indywidualnych. Osobisty trener potrafi „dać kopniaka”! Następnie niezapomnij regularnie sprawdzać swoich postępów (na przykład na wadze).

Do dzieła!

Zarowka pomysl

Dobra praktyka

Przede wszystkim wykup karnet lub kartę sportową na okres dłuższy niż jeden miesiąc. Przecież większość z nas nie pozwoli, aby taki wydatek poszedł na marne!