Nie samą pracą człowiek żyje – relacje z najbliższymi

  • 11 lutego 2019 /
Nie samą pracą człowiek żyje - relacje z najbliższymi
Nie samą pracą człowiek żyje

Nie samą pracą człowiek żyje

Kiedy coraz więcej czasu spędzamy w pracy, pochłonięci naszymi obowiązkami, codzienną rutyną, coraz częściej brakuje nam czasu dla naszych najbliższych, rodziny i przyjaciół. Tracimy kontakt z najbliższymi, oddalamy się od spraw najważniejszych. Często interesuje nas tylko i wyłącznie to czym zaprzątnięta jest nasza głowa (praca, stres, nowy projekt itd.). Tworzy to, a niekiedy pogłębia już istniejące konflikty czy nieporozumienia w domu. Nie możemy „dogadać się” z drugą połową lub po prostu, nie interesuje nas ich życie, zdanie, ich uczucia.Przecież nie na darmo utarło się stwierdzenie: „nie samą pracą człowiek żyje”.

To nic nie kosztuje

Budowanie dobrej, codziennej rutyny, powinno także skupić się na naszym życiu pozazawodowym, na poprawie i pielęgnowaniu relacji z rodziną czy przyjaciółmi.

 

Nie zapominajmy o tym.

 

Przede wszystkim, to nie wymaga wiele czasu, nic nie kosztuje. Pamiętaj, aby każdego dnia znaleźć czas dla swoich dzieci, żony czy męża. Wystarczy krótkie pytanie: „jak minął Twój dzień?”, „jak się dzisiaj czujesz?”, „co słychać?”. Zainteresuj się także życiem osób w Twoim najbliższym otoczeniu, pokaż, że Ci zależy, że jest to ważna część Twojego dnia. Niech to będzie jasne: nie chodzi nam o klikanie łapek w górę pod zdjęciem przyjaciela na Facebook’u czy Instagramie. Wyjdź poza media społecznościowe i zrób to tak, jak „za dawnych czasów”.

 

Co więcej, nawet jeśli to nie jest „Twój czas”, jest Ci ciężko, taka strategia poprawi relacje z najbliższymi. Wtedy na pewno znajdzie się czas na rozmowę również o Twoich troskach czy sukcesach.

Zarowka pomysl

Dobra praktyka

W dobie komunikatorów, messengerów i bezpłatnych wiadomości SMS to świetna metoda, gwarantująca sukces w poprawie relacji z najbliższa nam osobą. Wysyłaj regularnie, miłe - nawet krótkie - wiadomości. Spróbuj na początku dnia, a czasami w środku. To naprawdę działa!