Dlaczego warto spisywać swoje cele i pomysły?

  • 14 lutego 2019 /
Dlaczego warto spisywać swoje cele i pomysły
Dlaczego warto spisywać swoje cele

Dlaczego warto spisywać swoje cele i pomysły?

Dobrą praktyką w naszym codziennym życiu, opartym na nieustającej nauce, jest spisywanie swoich myśli, pomysłów, podpowiedzi czy to tych zasłyszanych czy zauważonych każdego dnia. Dzięki takiej rutynie, cały czas wzbogacamy zasoby poznawcze, naukowe, a nawet te służące rozrywce. W tym krótkim artykule, sprawdź dlaczego warto spisywać swoje cele i pomysły na codzień.

Własna "baza danych"

Spisywanie ciekawych książek, filmów, dokumentów, stron internetowych, a także pomocnych narzędzi, przydatnych aplikacji czy personaliów ciekawych osób, powinno być regularną czynnością każdej osoby, której celem jest ciągłe dokształcanie się, odkrywanie „nowych terytoriów”, planowanie, wydajność i efektywność w codziennym życiu.

 

To tworzenie czegoś w rodzaju „bazy danych”, czy to w postaci zwykłych notatek, czy tzw. „to-do” list. To także świetna pomoc w gromadzeniu potencjalnie pożytecznych informacji, do wykorzystania w obecnych lub przyszłych projektach.

Dlaczego warto spisywać swoje cele, pomysły czy wpadające nagle natchnienia

Przede wszystkim taka praktyka, pozwoli nam zaoszczędzić więcej czasu, który umknąłby nam na poszukiwaniach wcześniej niezanotowanej informacji.

 

Co więcej, to także świetna metoda na spełnianie swoich „małych marzeń” i przyjemności. A te często, z różnych względów, musieliśmy przełożyć na później. Zapisane – dadzą nam znać, kiedy nadejdzie odpowiedni czas!

 

Zacznij już dzisiaj „czyścić” pamięć swojego umysłu. Sprostaj natłokowi codziennych wiadomości, danych czy ciekawostek, którymi karmi nas nowoczesny świat.

 

(Sprawdź także: „Przelewaj pozytywne myśli na papier każdego dnia„).

Zarowka pomysl

Dobra praktyka

W gąszczu informacji, powodujących niekiedy swoiste przeciążenia naszego umysłu, nie jesteśmy w stanie zapamiętać wszystkiego tak dokładnie, jak myślimy, że potrafimy. Na szczęście z pomocą przychodzi technologia. A za nią spora lista dostępnych aplikacji, takich jak "Cheatsheet" czy zwykły notatnik w telefonie lub komputerze.