Zdrowy początek dnia – woda z cytryną

  • 4 lutego 2019 /
Zdrowy początek dnia woda z cytryną
Woda z cytryną

Zdrowy początek dnia - ważne czynności

Studiując codzienną rutynę wielu znanych gwiazd biznesu czy show-biznesu, napotykamy się niemal za każdym razem na dwie proste i jakże ważne czynności na zdrowy początek dnia. To oczywiście umycie zębów i wypicie całej szklanki wody z cytryną!

 

Nie, nie sugerujemy Wam, że tak trzeba i to jest jedyny powód (robią to znane osoby, z pierwszych stron gazet czy osobistości świata biznesu). Po prostu, jest to świetna praktyka na zdrowy początek dnia!

Same pozytywy!

Większość z nas zapomina o regularnej szklance wody. Pochłonięci pracą a także domowymi obowiązkami, odwadniamy swój organizm. Najprostsza rutyna, jaką jest cykliczne picie tego ogólnodostępnego napoju, może mieć świetny wpływ na nasz organizm.

 

Działa energetyzująco na nasz zaspany organizm, pobudza metabolizm z samego rana. Dostępne są nawet badania, które wskazują na pozytywny wpływ tej czynności na utratę zbędnych kilogramów. Wreszcie – to świetna dawka anytoksydantów w postaci witaminy C, które pozytywnie wpłyną na stan naszego zdrowia. Wspomogą organizm w walce z różnymi chorobami, a także pozytywnie wpłyną na procesy trawienne już na samym początku nowego dnia.

To nic prostszego

Po prostu wyciśnij pół cytryny do szklanki z wodą. Jak dużo? Kiedy? Nie ważne jak to zrobisz, ważne jaki wpływ będzie miało to na Twoje zdrowie.

Zdrowy początek dnia - stwórz nową rutynę

Ustaw „przypominajkę” w telefonie tuż po przebudzeniu, skorzystaj z popularnych aplikacji do budowania nowej rutyny (np. „Coach Me„) lub przyklej małą karteczkę w kuchni, na lodówce. Takie proste rozwiązania pozwolą Ci na zbudowanie odruchu sięgania po szklankę wody każdego kolejnego dnia.

Zarowka pomysl

Dobra praktyka

Użyj do tego pomocnej aplikacji, o której pisaliśmy w artykule Aplikacja My Water - pamiętaj o wodzie. Teraz na pewno żadna szklanka wody nie umknie Ci o poranku!