Pozytywne myśli przelewaj na papier każdego dnia

  • 5 lutego 2019 /
pozytywne mysli
Pozytywne myśli

Pozytywne myśli w pamiętniku

Pozytywne myśli, pobudzona wyobraźnia i kreatywność. Spisywanie swojego rodzaju „pamiętnika” pomoże w osiągnięciu postawionych przed sobą celów. To także świetne narzędzie do „wyczyszczenia” swoich emocji, przelania na papier swoich trosk, problemów, a także sukcesów czy pozytywnych doświadczeń.

Dlaczego warto

Nie tylko codzienne czytanie pomaga w rozwoju osobistym, poprawie zasobu naszego słownictwa, wiedzy czy nastroju. Jeśli dodamy do tego kolejną czynność, jaką jest pisanie, mamy niezmiernie ciekawe combo każdego dnia!

Pozytywne myśli już o poranku

Niektórzy robią to tuż po przebudzeniu. Z czystym umysłem, sięgają po swój długopis i notes, starannie tworząc opis swojego życia, swojej przeszłości a także planów na następne godziny, dni czy tygodnie. Skrystalizuj swoje pomysły z samego rana!

A może wieczorem?

Inni robią to chwilę przed snem.  Dziękując za dzień, który się właśnie zakończył, spisując też te negatywne wydarzenia z ostatnich godzin, wyrzucają je z siebie przed końcem dnia. Zapisując „parkują” problem, tak aby dać sobie czas na jego rozwiązanie przy świeżym umyśle. Planowanie następnych 24 godzin to też świetna okazja na poprawę organizacji pracy i zwiększenie produktywności.

 

Nie zapomnij podziękować osobom z Twojego otoczenia, najbliższym, współpracownikom a także tym, których może dopiero poznałeś. Może dzięki nim, nauczyłeś się czegoś nowego?

Już po kilku dniach, poczujesz siłę spisywania swojego życia na papier, Twoje marzenia staną się rzeczywistością, a problemy pójdą w zapomnienie. Poprawisz relację w swoim związku, staniesz się pewny siebie, dzięki czemu w końcu będziesz „panem swojego losu”!

Zarowka pomysl

Dobra praktyka

Pisanie dłuższych "esejów", tuż po zakończeniu dnia, to zbyt wymagającą czynność? Na szczęście jest prosta alternatywa na dobry początek (a może koniec dnia!). Sprawdź to! To może być dobry wstęp w codzienny "journaling".