5 najlepszych aplikacji do nauki języka

  • 21 sierpnia 2020 /
5-najlepszych-aplikacji-do-nauki-jezyka
Photo by Jan Antonin Kolar on Unsplash

Świat staje się coraz „mniejszy”, a przez to coraz szybszy. Szukamy nowych, wygodniejszych sposobów nauki języka obcego, najlepiej bez wychodzenia z domu, bez dodatkowych (lub żadnych!) opłat, w każdym momencie bez jakichkolwiek ograniczeń czasowych i najlepiej w zasięgu ręki…dosłownie.

Telefon lub tablet na pomoc

Najlepszym rozwiązaniem, aby sprostać naszemu pędzącemu życiu, są aplikacje na telefon (lub tablet) spełniające wszystkie nasze wymagania co do dostępności, a także jakości nauki języka obcego. To także świetna oferta dla tych, którzy chcą poszerzyć swoją codzienną rutynę o regularną naukę nowego języka.

Oto 5 najlepszych naszym zdaniem aplikacji dostępnych zarówno na telefony z systemem Android jak i iOS:

5-najlepszych-aplikacji-do-nauki-jezyka-duolingo-2

Duolingo to darmowy program do nauki języków online, zaprojektowany tak, aby był przyjemny i dostępny dla wszystkich na całym świecie. Stworzony, aby poczuć się jak w grze, użytkownicy mogą uczyć się ponad 30 różnych języków, konkurując przy tym ze sobą, gdy się uczą. Lekcje są krótkie, można po nie sięgać w dowolnym momencie, wystarczy niecałe 5 minut.

Duolingo oferuje 94 kursy dla 38 różnych języków, od 5 najczęściej używanych po mniejsze, zagrożone języki, takie jak hawajski, nawaho czy szkocki gaelicki. Lekcje, to z życia wzięte sytuacje, zapakowane w różnorodne ćwiczenia w czytaniu, pisaniu, słuchaniu i mówieniu.

Niezwykła popularność aplikacji, to ponad 300mln użytkowników na świecie.

babel-logo-sec

Babbel uczy praktycznych umiejętności językowych, które możesz wykorzystać do użytku w życiu codziennym, zaczynając od poziomu początkującego. Skupiając się na praktycznych umiejętnościach komunikacyjnych, Babbel wprowadza gramatykę i słownictwo w kontekst codziennych sytuacji. Przykładowo, ucząc się, nie trzeba zrozumieć całej koncepcji gramatycznej, aby zamówić kawę, wystarczy niewielka jej część aby swobodnie komunikować się w kawiarni czy restuaracji. 73% użytkowników Babbel stwierdziło, iż już po 5 godzinach nauki, są w stanie prowadzić proste konwersacje w nowopoznanym języku.

Babbel to ponad 10,000 godzin treści, dostępnych w 14 językach. Według twórców tej aplikacji, to jedyny produkt na rynku oferujący kursy dostosowane do języka ojczystego, oparte na gramatyce i słownictwie, które są już nam znane. Przykłady audio i dialogi nagrywane są przez prawdziwych native speakerów, a nie przez zautomatyzowane komputery.

Memrise-MASTER-iOS-Logo

Memrise, to kolejna propozycja na liście najlepszych na rynku, darmowych, aplikacji do nauki języka obcego. Memrise wykorzystuje dźwięk (tutaj również pojawiają się native speakerzy), obrazy i zabawne, twórcze działania, które pomagają w nauce i zapamiętywaniu słów oraz ich znaczenia.

Memrise używa memów, które pomagają stworzyć żywe skojarzenia między słowami, a ich znaczeniami. Te połączenia, mogą pojawiać się w formie zdjęć, filmów czy na przykład kreskówek.
Aplikacja wykorzystuje również tzw. „powtarzanie cykliczne", aby regularnie sprawdzać Twoje postępy.

Obecnie, ponad 40mln użytkowników na całym świecie korzysta z tego właśnie produktu.

Busuu_Logo_Artwork_RGB_Landscape_Solid

Busuu oferuje 12 języków do wyboru, prężnie działającą światową społeczność (to 100mln użytkowników), ponad 1,000 profesjonalnych lekcji, stworzonych przez światowych ekspertów, wspomaganych technikami uczenia maszynowego, takimi jak spersonalizowane plany nauki czy rozpoznawanie mowy. Ćwiczenia pisemne, ustne - które w każdej chwili można poddać ocenie ekspertowi. Busuu stawia na lekcje, gdzie przykłady, ćwiczenia to tematy z życia wzięte, w odróżnieniu od innych metod nauki języka skupionych na zapamiętywaniu słówek, nieustającej "grze pamięciowej".

HelloTalk

"Naucz się języka, poznawaj nowe kultury i przyjaciół na całym świecie" to hasło twórców aplikacji HelloTalk, najlepiej reklamujące możliwości tego produktu. Nauczycielami są prawdziwi native speakerzy (a nie komputer), zadawaj pytania, komentuj, nawiązuj relacje, a przy tym ucz się nowego języka. Rozmawiaj za pośrednictwem wiadomości tekstowych, nagrań głosowych, połączeń głosowych czy wideo, a nawet rysunków.

Ponad 100 języków do wyboru i prawie 20mln użytkowników, z każdym można porozmawiać i szlifować swoje zdolności językowe.

Zarowka pomysl

Dobra praktyka

Sprawdź inne ciekawe sposoby nauki języka obcego, czy to w drodze do pracy czy przygotowując śniadanie każdego dnia.